Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dotycząca przyjęcia sprawozdania z wykonania planu Audytu Wewnętrznego za 2011 rok dla Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Kąty Wrocławskie.

Informacja ta została wytworzona w celu dostosowania się do wymogu udostępniania informacji publicznej, wynikającej z ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz wymogu informowania o wynikach realizowanych zadaniach audytowych, wynikającego ze standardów audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych.

Burmistrza MiG Kąty Wrocławskie, w dniu 26.01.2012r. zatwierdził sprawozdanie z wykonania planu audytu wewnętrznego za 2011r. dla urzędu i jednostek organizacyjnych Gminy Kąty Wrocławskie.

Sprawozdanie zawiera informacje o jednostkach organizacyjnych Gminy Kąty Wrocławskie poddanych audytowi w 2011r. oraz podstawowe informacje o komórce audytu wewnętrznego oraz planowanym i faktycznym czasie przeprowadzenia zadań audytowych. Ponadto, w sprawozdaniu ujęto zakresy tematyczne i organizację zadań audytowych realizowanych w roku sprawozdawczym.

W sprawozdaniu rocznym określono, czy zadania audytowe realizowane w 2011r. miały charakter zadań zapewniających,  czynności doradczych , czy czynności sprawdzających. Zawarto również informację czy obszary działalności, w których prowadzono audyt to działalność podstawowa czy wspomagająca.

Część sprawozdania wypełnia ocena efektów zrealizowanych zadań audytowych, czyli ocena wykorzystania zgłoszonych zaleceń, ich wpływ na funkcjonowanie i efektywność zarządzania audytowanych jednostek. Podstawowe zalecenia oraz opinie i wnioski sformułowane przez audytora szeroko ujęto w sprawozdaniu rocznym zestawiając je z istotnymi ryzykami i słabościami kontroli zarządczej,  do których odnoszą się wydane zalecenia lub opinie i wnioski.

W 2011r. zostały wykonane wszystkie zaplanowane na ten rok zadania.

Termin sporządzenia sprawozdania z wykonania planu audytu za 2011r. i jego forma są zgodne z ustawą o finansach publicznych i rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie przeprowadzania i dokumentowania audytu wewnętrznego.

Zgodnie z art. 284 ustawy o finansach publicznych sprawozdanie z planu audytu stanowi udostępnianą na wniosek, informację publiczną w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Andrzej Krysmalski 29-02-2012 16:13:37
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Czesława Świątko 17-02-2012
Ostatnia aktualizacja: Andrzej Krysmalski 29-02-2012 16:13:37