Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dotycząca Planu Audytu Wewnętrznego na 2012 rok dla Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Kąty Wrocławskie.

             Informacja ta została wytworzona w celu dostosowania się do wymogu udostępniania informacji publicznej, wynikającej z ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz wymogu informowania o realizowanych zadaniach audytowych, wynikającego ze standardów audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych.

             Burmistrza Miasta i Gminy Katy Wrocławskie, w dniu 19.12.2011r.  zatwierdził plan audytu wewnętrznego na 2012r. dla urzędu i jednostek organizacyjnych Gminy Kąty Wrocławskie.

            Plan zawiera informacje o obszarach ryzyka w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Gminy Kąty Wrocławskie, z podaniem czy obszar ten to działalność podstawowa czy wspomagająca oraz czy obszar działalności związany jest z dysponowaniem środkami unijnymi. Ponadto, plan zawiera wyniki analizy ryzyka z podaniem poziomów ryzyka w poszczególnych obszarach. Z planu audytu wynika, które z obszarów ryzyka osiągnęły wysoki poziom i związku z tym zostały wytypowane do audytu na 2012r. Planowane tematy do audytu realizowane będą jako zadania zapewniające. Na 2012r. zostały także zaplanowane czynności doradcze.

            W omawianym dokumencie ujęto także planowane obszary ryzyka, które powinny zostać objęte audytem wewnętrznym w kolejnych latach. Jest to plan perspektywiczny na lata 2013-2015.

             Termin sporządzenia planu audytu na 2012r. i jego forma są zgodne z ustawą o finansach publicznych i rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie przeprowadzania i dokumentowania audytu wewnętrznego.

            Zgodnie z art. 284 ustawy o finansach publicznych plan audytu stanowi udostępnianą na wniosek, informację publiczną w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Andrzej Krysmalski 22-12-2011 12:21:58
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Czesława Świątko 20-12-2011
Ostatnia aktualizacja: Andrzej Krysmalski 22-12-2011 12:22:18